Bel Fıtığı için Bitkisel Kür

  • Bel Fıtığı için Bitkisel Kür için yorumlar kapalı
  • 241 kez görüntülendi.
Bel Fıtığı için Bitkisel Kür

İbrahim Saraçoğlu Bel Fıtığı Kürü

Şiddetli bel ağrısı ile birlikte ortaya çıkan bel fıtığı, toplumumuzda sıkça görülen bir sağlık sorunudur. Genel olarak 35-60 yaş arasında görülen bu hastalık, ilk olarak ilaç ile tedavi edilir. Bel fıtığı tedavisinde ilaç ile sonuç alınamazsa fizik tedavi sürecine geçilir. Fizik tedavi sürecinin sonunda da başarılı olunmayınca cerrahi müdahale ile tedavi sağlanır. Ancak cerrahi müdahale hastaların çok fazla tercih etmediği bir tedavi yoludur. Bu aşamada hastalar alternatif tıp yöntemlerinden yararlanabilirler.

Kozalak ile Hazırlanan Bitkisel Kür

Bu konuda İbrahim Saraçoğlu bel fıtığı kürü çok etkili olmaktadır. Taze kozalak ile hazırlanan bel fıtığı kürü için bir bardak su içine 5 gram taze kozalak eklenir ve 10 dakika süre ile kaynatılır. Elde edilen karışım günde 1 bardak olacak şekilde tüketilebilir.

Defne Yaprağı ile Hazırlanan Bitkisel Kür

Defne yaprağı kürü için on gram defne yaprağı uygun bir tencere içinde beş dakika süre ile kaynatılır. Bir süre demlenmesi için bekletilir ve günde 2 bardağı geçmeyecek şekilde tüketilir.

Rezene ile Hazırlanan Bitkisel Kür

Rezene ile hazırlanan bel fıtığı kürü için bir bardak kaynamış suyun içine 5 gram rezene tohumu eklenir ve demlenmesi beklenir. 3 dakika süre ile demlenen rezene çayı, günde 2 bardağı aşmayacak şekilde tüketilebilir.

Kırkkilit Otu ile Hazırlanan Bitkisel Kür

Bel fıtığı için hazırlanabilen bu bitkisel kür için bir cezve içine bir bardak su ve bir parça kırkkilit otu eklenir. Karışım beş dakika kadar kaynatılır. Biraz ılıdıktan sonra karışım süzülür ve lapa kalan kısım bel bölgesine uygulanır. 2 ila 4 hafta içinde bu tedaviden sonuç alınabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ