Böbreklere İyi Gelen Yiyecekler

  • Böbreklere İyi Gelen Yiyecekler için yorumlar kapalı
  • 185 kez görüntülendi.
Böbreklere İyi Gelen Yiyecekler

Balık

Omega-3 bakımından zengin olan somon, sardalya ve alabalık balık türleri, Vücut tarafından üretilemeyen yağ asitlerinin dışarıdan alınması

Elma

Düşük potasyumlu bir meyve olan elma, böbrekler için ideal bir besindir.

Kıvırcık Lahana

C vitamini, K vitamini ve lif bakımından zengin bir besin olan kıvırcık lahana, böbreklerin çalışması için son derece önemlidir. Salatalarda ve yemeklerden rahatça kullanılabilir.

Kızılcık

Yüksek antioksidan özelliği bulunan kızılcık, idrar yolu enfeksiyonlarının giderilmesinde etkilidir. Böbreklerin gerektiği gibi çalışmasını sağlamasının yanında farklı kanser türleri ve kalp rahatsızlıklarında da etkilidir.

Sarımsak

Yemeklerde kullanılan sarımsak kullanılması gereken tuz miktarının azalmasını sağlar. Bu yönü ile daha az tuzlu yemek tüketilmesini sağlar ve böbreklerin daha sağlıklı olmasında etkili olur.

Soğan

Sarımsak ile aynı aileden gelen soğanda da antioksidan özelliği oldukça fazladır. Bu nedenle böbreklerin daha iyi çalışmasını sağlar.

Yumurta Akı

Yumurtanın beyaz kısmı, yüksek miktarda protein içerir. Bunun yanında düşük potasyum özelliği bulunan yumurta akı, böbreklerin iyi çalışmasında etkilidir.

Zeytinyağı

Sağlıklı yağ türlerinden olan zeytinyağı, salata ve sebze yemeklerinde sıklıkla kullanılır. Sağlıklı yönünden çok yararlı olan bu yağ, böbrekler için de çok sağlıklıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ