Çabuk Yağlanan Saçlara Öneriler

  • Çabuk Yağlanan Saçlara Öneriler için yorumlar kapalı
  • 207 kez görüntülendi.
Çabuk Yağlanan Saçlara Öneriler

Sık sık yağlanan, cansız ve sağlıksız saçlar, kadınların büyük kısmının sorunudur. Bu sorunun çözümü için bir kaç önerinin dikkate alınması yeterlidir. Bu öneriler sayesinde daha sağlıklı ve daha çabuk uzayan saçlara sahip olmak mümkün. Siz de yağlı saçlarınızdan şikayetçi iseniz, önerilerimizi dikkate alıp uygulayarak daha sağlıklı ve daha uzun süre temiz kalan saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçların sık sık yıkanması, saç diplerinin yağ dengesini bozar. Bu saçlarda daha fazla yağlanmaya neden olur. Saçların sık yıkanması sırasında sıkça şampuanlama yapılacağı için kimyasal maddeler daha fazla saç diplerine işler. Bu da dengeyi bozan bir etken olarak gösterilebilir.

Her saç tipi, kendi yapısına özel şampuanlar ile yıkanıp temizlenmelidir. Yağlı saçlar da kendi yapılarına özel, yağlanmayı önleyen şampuanlar ile yıkanmalıdır. Saç şampuanı seçerken Ph seviyesi 6-7 seviyesinde olan ya da bitkisel içerikli şampuanlar kullanılmalıdır.

Şampuanın dışında saç kremi kullanımı yağlı saçlar için ideal  sayılmaz. Saç kremi genelde kuru saçların yağ dengesini sağlamak için kullanılır ve yağlı saçların daha da çabuk yağlanmasını sağlayabilir.

Saç kurutma makineleri yağlı saç derisinin daha fazla yağlanmasına neden olur. Bu nedenle yıkama sonrasında saçların havlu ile ya da güneş ışığında kurutulması daha uygundur. Saç şekillendirici kullanılması zorunlu olan durumlarda mutlaka yağ dengesini koruyan saç ürünleri kullanılmalıdır.

Saçlara sık sık dokunulması, saç diplerinin sıkça uyarılmasına neden olur. Bu da saç diplerinin daha fazla yağlanmasına neden olur. Saçların sık sık taranması da daha çabuk yağlanmaya neden olur.

Saçların daha sağlıklı olması için vücuda alınan vitamin değerlerinin de dengesi önemlidir. A, B ve D vitaminin yeteri kadar alınması, saç sağlığı için önemlidir ve saçların yağlanmasını da doğrudan etkiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ