Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Bastırılır

  • Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Bastırılır için yorumlar kapalı
  • 328 kez görüntülendi.
Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Bastırılır

Çamaşır suyu bayanların çamaşır ve genel ev temizliğinde kullandığı kimyasal bir temizlik ürünüdür. Evimizin hijyen kaynağı olan bu ürünü dikkatli kullanmamız gerekir aksi taktirde çamaşırlarımıza ve evimize yayılan koku ciddi anlamda rahatsızlık verebilir. Çamaşır suyu ile temizlik yapmaya başlamadan önce gerekli önlemleri almak gerekir. Bunun için işe girişmeden önce elinize eldiven takmalısınız. Eğer eldiven kullanmayı unuttuysanız ya da çamaşırlarınıza sinen kokudan muzdaripseniz, ” çamaşır suyu kokusu nasıl bastırılır? ” sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz en etkili yöntemleri sizler için araştırdık.

Çamaşır Suyu Kokusu Elden Nasıl Çıkarılır?

Herhangi bir nedenden dolayı eldiven kullanmayıp da o kötü kokunun ellerinize sindiğini farkettiyseniz üzülmeyin. Birçok kötü kokunun giderilmesine yardımcı limon ve sirke, çamaşır suyunun bastırılması konusunda da sorunu çözecektir. Bir limonu ortadan ikiye bölün ve bununla ellerinizi ve tırnaklarınızı güzelce ovalayın. Bu basit uygulama sayesinde elinizdeki çamaşır suyunun çıktığını göreceksiniz. Evde limon bulunmuyorsa bu iş için limon suyu da kullanabilirsiniz. Elinize süreceğiniz limon kolonyası da çamaşır suyu kokusunu bastırma konusunda uygulanabilecek çözümler arasındadır. Bunun dışında bir kabın içinde eşit ölçülerde elma sirkesi ve suyu karıştırarak, ellerinizi bu suyla ovalayabilirsiniz. Sizlere anlattığımız bu yöntemler sayesinde ellerinizi çamaşır suyunun kötü kokusundan arındırabilirsiniz.

Odaya Sinen Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Çıkarılır?

Evinizde hijyen sağlamak için temizlik yaparken bolca çamaşır suyu kullandıysanız, odanıza sinen çamaşır suyunun keskin kokusu sizi rahatsız edecektir. Bu problemin en pratik çözümü, odayı yeterince havalandırdıktan sonra rahatsızlık veren kokuyu bir başka koku ile bastırmaktır. Elma sirkesi, kokusunu beğendiğiniz bir yumuşatıcı veya esansiyel yağları bu yöntemi uygulamak için kullanabilirsiniz. Bir tencerenin içine bu saydığımız ürünlerden herhangi birini 1 kahve fincanı kadar koyun ve üzerine birkaç bardak su ilave ederek kaynatın. Çıkan buharla evinize yayılan koku sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Kıyafetlere Sinen Çamaşır Suyu Nasıl Çıkarılır?

Çamaşırlar suyu kullanmak çamaşırlarınızın daha temiz olmasını sağlar fakat sonrasında kıyafetlerde oluşan koku size rahatsızlık verebilir. Bunu önlemek için, çamaşırları yıkadığınız sırada makinenizin o yıkama gözüne 1 çay bardağı sirke veya 1 yemek kaşığı karbonat koymanız yeterli olacaktır. Bu sayede çamaşır suyunun giysilere sinmesini engelleyebilirsiniz. Bunu yapmayı unuttuysanız çamaşırlarınızı mutlaka açık havada kurutun. Hala kıyafetlerde çamaşır suyu kokusu varsa, sevdiğiniz bir parfüm ya da yumuşatıcıyı sprey şişesine koyarak üzerlerine püskürtün.

İhtiyacınıza göre kullanabileceğiniz çamaşır suyu kokusu giderme yöntemleri hakkındaki en doğal ve etkili yöntemleri sizlerle paylaştık. Bu uygulamalar sayesinde elleriniz, odanız ya da kıyafetleriniz çamaşır suyu kokmadan evinizde hijyen sağlamanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ