Camlar En Kolay Nasıl Silinir

  • Camlar En Kolay Nasıl Silinir için yorumlar kapalı
  • 2.234 kez görüntülendi.
Camlar En Kolay Nasıl Silinir

Bayanların en zorlandığı ev işleri arasında cam silmek ilk sıralarda gelir. Uzun süre uğraşıp da tam camlar temizlendi derken bir yerlerde kalan buğulanma ya da leke canımızı sıkar. Böyle bir durumla karşılaşmamak için, ” camlar nasıl en kolay silinir? ” sorusunun cevabını bilmemiz gerekir. Bu yazımızda camlarınızı tertemiz silebilmeniz için yapmanız gerekenleri ayrıntılı bir şekilde anlatıyoruz.

Cam Silerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Camları silmek için doğru zamanın seçilmesi oldukça önemlidir. Güneşli havalarda silinen cam parladığı için üzerindeki lekeleri farketmek zor olacaktır. Bu nedenle bulutlu havalarda cam silmeyi tercih edin.
  • Camların buğulanmasından şikayetçiyseniz, bir bezi gliserine batırarak camları silebilirsiniz. Bu şekilde camların buğulanmasını önlemek mümkündür.
  • Camları sildikten sonra gazete kağıdı ile kurularsanız daha temiz ve parlak görünürler.
  • Camlarda oluşan inatçı lekeleri çıkarmak için tel ya da bunun gibi camı çizebilecek sert cisimler kullanmayın. Orlon bir bezin üzerine dökeceğiniz krem deterjanla camı çizmeden, lekeleri giderebilirsiniz.
  • Camlarınızın parlamasını istiyorsanız, sileceğiniz suyun içine bir miktar tuz ekleyebilirsiniz.
  • Camlarınızın parlaması için bir limonu ortadan ikiye bölün ve bu parçalardan birini hızlı bir şekilde cama sürün. Bir süre kurumasını bekledikten sonra kuru, temiz bir bezle silin.
  • Pencere köşelerini daha rahat temizleyebilmek için, ucu çok sivri olmayan bir bıçağa bez sarın. Bu şekilde cam köşelerini rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Camlarda Oluşan Lekeler Nasıl Giderilir?

Camda oluşan yağ veya boya lekelerini çıkarmak zor ve zahmetli bir iştir. Bu esnada yapacağımız yanlış bir uygulama camı çizmemize neden olabilir. Lekenin çeşidine göre uygulayabileceğiniz pratik yöntemler vardır. Bunları kullanırsanız camlarınızı çizmeden ve kendinizi çok fazla zorlamadan lekeleri çıkarabilirsiniz. Yağlanan mutfak camlarınızı, yarım litre sirke ve biraz tuz katarak yapacağınız karışımla silerseniz daha kolay temizleyebilirsiniz. Eğer bu işe yaramazsa suyun içine biraz amonyak koyabilirsiniz.
Badana yaparken camlara damlayabilir. Camlardaki boya lekelerini çıkarmak için terebentin kullanabilirsiniz. Pamuk sardığınız bir çubuğa terebentin damlatarak, lekelerin üzerine sürüp 15 dakika sonra sirkeli su ile camları silerek bu sorunu çözebilirsiniz.
Bu yazımızda sizlerle cam silmenin püf noktaları sayılan bazı yöntemleri paylaştık. Bu detaylara dikkat ederek camlarınızı kolay ve temiz bir şekilde silebilirsiniz. Cam silerken zorlanmamak için düzenli aralıklarla camlarınızı temizlemeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Aksi halde uzun süre temizlenmeyen camlar sizi biraz zorlayabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ