Cİlt Lekelerini Tedavi Edici Maske

  • Cİlt Lekelerini Tedavi Edici Maske için yorumlar kapalı
  • 244 kez görüntülendi.
Cİlt Lekelerini Tedavi Edici Maske

Cilt Lekeleri Nasıl İyileşir?

Pürüzsüz ve her yeri aynı renk tonuna sahip bir cilde sahip olmayı herkes ister. Kapatıcı ya da pudra kullanımı gerektirmeyen bu tip bir cilde sahip olmak kozmetik ürünler ile sağlanabildiği gibi doğal yöntemler ile de sağlanabilir.

Cilt lekeleri yaş ilerlemesi, kaza, güneşte fazla kalma ya da genetik faktörlerden dolayı meydana gelebilir. Bu lekelerin oluşumunu engellemek çok kolay olmasa da oluşan lekeleri yok etmek biraz daha kolaydır. Bu yazımızda, “Cilt lekeleri nasıl geçer?” sorusunun cevaplarını bulmaya çalışacağız…

Cilt Lekesi Tedavi Edici Maske

Ciltte meydana gelen lekelerin yok edilmesinde etkili olarak kullanılabilecek doğal maske için;

1 adet yumurtanın beyazı

1 tatlı kaşığı susuz yoğurt

3 damla kadar limon suyu

yeterlidir.

Tüm malzemeler hazır edildikten sonra derin bir kase içine konulup karıştırılır. Karışım homojen bir kıvam alınca parmak uçları ile yüze güzel bir şekilde yedirilerek sürülür. 10 dakika boyunca üzerine tülbent,bez ya da peçete serilip bekletilen maske, süre sonunda durulanır.

Bu maskeyi haftada 1 kere uygulayarak kısa sürede cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Cilt Lekeleri Nasıl Önlenir?

Cilt lekelerinin yok edilmesi kadar önlenmesi de son derece önemlidir. Günlük hayatta dikkat edilecek bazı hususlar sayesinde rahatsız edici cilt lekelerinden kurtulmak mümkün.

Doğru Beslenme

Cilt lekeleri ile beslenme doğru orantılı olarak değerlendirilebilir. Ciltte leke oluşumu olmaması için alkol ve sigaradan mümkün olduğunca uzak durulmalı. Eğer bu lekeler için tedavi görülüyorsa acılı, yağlı tüketilmemeli, günde en az 2 litre su tüketilmeye dikkat edilmelidir.

Sigaradan Uzak Durmak

Cilt lekelerinin engellenmesi ve tedavi edilmesi aşamasında sigara ve alkolden kesinlikle uzak durulmalı. Sigara dumanına sürekli maruz kalan ciltte gözeneklerin tıkanması söz konusu olacağı için leke ile birlikte farklı cilt sorunlarının da meydana gelmesine neden olabilir. Sürekli alınan alkol ise cilde rengini veren pigmentleri zarara uğratarak lekelenmeye neden olur.

Uyku Düzenine Dikkat Edin

Geceleri düzenli uyku uyumak pek çok sağlık sorununun önlenmesi için etkilidir. Cilt, uyku esnasında kendini yeniler ve daha taze bir görünüme kavuşur. Uyku düzeninde sorun olan kişilerde bu yenilenme gerçekleşmediği için ciltte yaşlanma, matlaşma ve lekelenme sorunları meydana gelebilir.

Cilt Lekeleri için Peeling

Cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin atılması ve yeni sağlıklı derinin ortaya çıkmasında etkili olan peeling, cilt lekeleri için de uygulanabilecek ideal yöntemler arasındadır. Yüzeysel lekelerin giderilmesinde tam başarı sağlayan peeling uygulaması, 2 hafta da bir tüm cilt tiplerinde uygulanır. Ancak cildin hassasiyet gösterdiği durumlarda süre uzatılmalı ya da peeling uygulamasına son verilmelidir.

Güneş Lekeleri için Öneriler

Daha çok yaz aylarında yakıcı güneş ışınlarına maruz kalan ciltte meydana gelen lekeler, tarifini verdiğimiz maske ile kolaylıkla tedavi edilebilir. Bu tür lekelerini yok ve oluşmasını istemiyorsanız, mutlaka cilt tipinize uygun güneş kremleri ile leke oluşabilecek bölgeleri koruma altına alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ