Damarları Temizleyen 8 Mucize Yiyecek

  • Damarları Temizleyen 8 Mucize Yiyecek için yorumlar kapalı
  • 202 kez görüntülendi.
Damarları Temizleyen 8 Mucize Yiyecek

Kalp hastalıkları, dünya genelinde her yaştan insanı tehdit eden tehlikeli hastalıklardır. Bu hastalıkların temelinde yatan damar tıkanıklığı ise dikkat edilecek basit unsurlar ile önlenebilir. Bu basit unsurların başında da beslenme alışkanlıkları geliyor.

Damar tıkanıklıklığını önleyen ve damarları temizleyen besinler hakkında kısa bir araştırma yaptık. İşte o besinler ve damar tıkanıklığına etkileri…

Yeşil Çay

Yeşil çay: Pek çok sağlık sorununun önlenmesinde etkili olan yeşil çay, yüksek antioksidan özelliği kolesterolü düşürür ve kalbi korur. Bunların yanı sıra damarların temizlenmesinde de etkilidir.

Tarçın

Tarçın: Antioksidan özelliği bakımından zengin olan bir başka besindir tarçın… Tatlılarda ya da farklı içecek türlerinde tatlandırıcı olarak kullanılan bu baharat kan şekerini düşürerek damarların rahatlamasını sağlar.

Nar

Nar: Önemli bir antioksidan kaynağı olan nar, kan akışını hızlandırır. Hızlı kan akışı ile damarlarda birikim oluşması engellenir ve bu sayede tıkanıklıklar da önlenir.

Zerdeçal

Zerdeçal: Yemeklere tat katmasının yanında sağlık için de önemli baharatlar arasında yer alan zerdeçal, damar sertliği tedavisinde kullanılabilir. Damarlarda yağ birikimine izin vermeyen bu baharat, damarların sürekli açık kalmasında etkilidir.

Brokoli

Brokoli: Lif yönünden zengin bir besin olan brokoli, tansiyonu düşürür ve kan damarlarındaki kalsiyum oranını dengeler.

Zeytinyağı

Zeytinyağı: Yapılan araştırmalara göre Akdeniz ülkelerinde kalp hastalıkları görülme oranı daha azdır ve bunun nedeni olarak da zeytinyağı gösterilir. Doğal bir yağ olan zeytinyağı içeriğindeki antioksidanlar ile kanser ve kalp hastalıkların önlenmesinde etkilidir.

Badem

Badem: Yüksek antioksidan özelliği ile damarlarda oluşan hasarı engelleyen badem, beyin gelişimi için de son derece etkilidir. İçeriğinde bulunan tekli doymamış yağlar, E vitamini ve çözünebilen lifler sayesinde kan damarlarının temizlenmesinde de rol oynar.

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz: Damar içindeki baskıyı azaltan kuşkonmaz, kan akışı hızını arttırır ve damar tıkanıklarını engeller.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ