Demlikteki Çayın Faydaları Nelerdir

  • Demlikteki Çayın Faydaları Nelerdir için yorumlar kapalı
  • 240 kez görüntülendi.
Demlikteki Çayın Faydaları Nelerdir

Türk milleti olarak hayatımızın olmazsa olmazlarından olan ve gün içinde sıklıkla tükettiğimiz siyah çayın demlikte kalan kısmını çöpe mi atıyorsunuz. Bu yazıyı okuduktan sonra artık atmayacaksınız. Zira demlikte kalan çayın hayatınıza sağladığı kolaylıkları duyduğunuzda siz de şaşıracaksınız. Peki,

Demlikteki Çayın Faydaları Nelerdir?

Hayatı Zindan Eden Ayak Kokusuna Son

Her sabah ve her akşam demlemiş olduğunuz çayı içtikten sonra demliğin dibinde kalan kısmı ayaklarınızın sığacağı büyüklükteki bir kabın içerisine koyun. Bu şekilde ayaklarınız kabın içerinde olacak şekilde 20 dakika bekleyin; 10 günlük bir süre boyunca aynı işlemi tekrarlayın. 10 günün sonunda ayak kokusundan eser kalmadığını göreceksiniz.

Boğazınız Mı Ağrıyor?

Boğaz ağrısı problemi çekiyorsanız, demliğin dibinde kalan çayı süzerek başka bir bardağa alın. Çay soğuduktan sonra gargara yapacak şekilde ağız yoluyla uygulayın. Söz konusu işlemi ağrınız geçene kadar düzenli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Buzdolapları Mis Kokuyor

Özellikle kadınların sinirlerini hoplatan buzdolabı kokuları da demlikte kalan çay taneleriyle tarihe karışıyor. Bunun için demlikte kalan çayı iyice süzüp posasını aldıktan sonra kurumasını bekleyin; kuruduktan sonra buzdolabınızın uygun bir köşesine yerleştirin.

Eldeki Balık ve Soğan Kokuları

Ele bulaştığında günlerce çıkmayan balık ve soğan kokularından çay ile yıkama yoluyla kurtulmak ve ferah bir kokuya erişmek mümkün.

Yağlı Cilt ve Saç Sorunu Bitiyor

Cildinizin yağlı olması moralinizi yerle bir mi ediyor? Peki ya yağlı saçlar? Görünüşüyle sinirlerinizi mi bozuyor? Yağlı cildiniz için çaydanlıkta kalan çayı duşa girdiğinizde vücudunuza masaj yapacak biçimde uygulayın. Saçlarınızı ise; şampuanladıktan sonra 1 demlik çay ile yıkayıp durulayın. Bu şekilde cildinizin ve saçlarınızın yağ dengesini oluşturabilirsiniz.

Çapak Sorununuz Mu Var?

Gözünüzde geçmeyen çapaklardan şikâyetçiyseniz, demlikte kalmış olan ılık çayı peçete veya pamukla gözünüzün etrafına ve göz kapaklarınıza sürün. Bu şekilde çapak sorununuz sona erecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ