Dibi Tutan Tencere Nasıl Temizlenir

  • Dibi Tutan Tencere Nasıl Temizlenir için yorumlar kapalı
  • 248 kez görüntülendi.
Dibi Tutan Tencere Nasıl Temizlenir

Kadınların yemek pişirmek ve daha birçok yaptığı görev var. Aynı anda birçok işi yapmak zorunda kalabiliyorlar. Bu yoğunluğun arasında mutlaka başka bir işe dalıp tencerenin dibini yakmışsınızdır. Yanık kokusunu geçirmek ve tencereyi temizlemek oldukça uğraştırıcı bir şeydir. Dibi Tutan Tencere Nasıl Temizlenir diye düşünüp durursunuz. Dibi tutan tencereleri temizlemek için bir sürü yöntem vardır. Bunlardan en etkili olanlarını sizler için derledik.

Dibi Tutan Tencereyi Temizleme Yöntemleri

Sirke ile Temizleme

Çelik tencere ve tavanıza 1 bardak sirke koyup bir gece bekletin. Sıcak suyla ovarak temizleyin.

Limon Suyu ile Temizleme

Emaye kaplı demir döküm tencereniz soğuyunca içerisine 2 ölçek limon suyu ve 1 ölçek tuz koyun. Yarım saat bekletip hafifçe ovun.

Karbonat ile Temizleme

Hafif bir yanma olan tencere ve tavalarınızın yanık artıklarını henüz sıcakken tahta bir kaşıkla çıkartın. 1 su bardağı karbonat ve su koyup 3-8 saat bekletin. Süngerle ovalayarak temizleyin.

Bulaşık Makinesi Deterjanı ile Temizleme

Her türlü tencerenizde kalın bir yanmış tabaka varsa yanık kısmı biraz geçecek şekilde su koyun. Bulaşık makinesi tableti veya çamaşır toz deterjanı ekleyerek 10 dakika kaynatın. Birkaç saat veya bir gece bekletin. Ovalayarak temizleyebilirsiniz.

Dibi Tutan Tencere Nasıl Temizlenir sorununda kullanılacak birçok yöntem vardır. Yanık miktarına, tencerenin türüne ve ihtiyacınız olan zamana göre istediğiniz yöntemi kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ