Diş Ağrısına Doğal Çözümler

  • Diş Ağrısına Doğal Çözümler için yorumlar kapalı
  • 220 kez görüntülendi.
Diş Ağrısına Doğal Çözümler

Diş ağrısı, her yaştan insanı rahatsız edebilen, sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Şiddeti ne olursa olsun mutlaka bir diş hekimine gidilmesi gerekilen bu tür durumlarda zaman zaman sağlık kuruluşlarına gidilemediği için evde doğal yöntemler uygulanabilir. Geçici olarak ağrıyı engelleme özelliği olan bu yöntemler, kişiden kişiye ve ağrı nedenine göre değişiklik gösterebilir.

Çürük Diş için Doğal Çözümler

Dişlerinizde çürük var ancak dolgulu değilse aşağıdaki yöntemler ile ağrısını hafifletebilirsiniz.

  • Diş çürüklerinde ağrı oluşumu çürük içine besin kaçmasından kaynaklanabilir. Bunun için ilk olarak dişlerinizi fırçalamayı deneyebilirsiniz.
  • Diş çürüğü, hemen ulaşılabilecek bir bölümdeyse temiz bir kürdan ve pamuk yardımı ile alkol ya da kolonya sürerek besini almayı deneyebilirsiniz.
  • Besin kaçmasından kaynaklanmayan ağrılar için en etkili çözüm, tuzlu su ile gargara yapımıdır.
  • Tuzlu su gargarası kullanamayanlar için elma ya da üzüm sirkesi ile saf su aynı miktarda karıştırılarak hazırlanan sirkeli su gargarası uygun olabilir.
  • Diş ağrıları için karanfil son derece etkili bir malzemedir. 10 adet karanfili ezip yarım su bardağı ılık suda 5 dakika kadar bekletin. Bu su ile gargara yapıldığında karanfilin uyuşturucu etkisi sayesinde ağrı geçici olarak durabilir.
  • İltihaplı dişlerin ağrısı için 1-2 diş sarımsak ağızda ağrıyan dişin üzerinde çiğnenebilir.

Dolgulu Diş için Doğal Çözümler

Dolgulu ya da kaplama olan özüne ulaşılmayan dişler için yukarıdaki yöntemler uygulansa bile çok etkili olmayabilir. Bunun için eczaneden alınan ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir. İlaç kullanmak istemeyenler ya da ilaç alacak durumu olmayanlar, soğuk su uygulaması ile ağrıyı geçirebilirler. Bunun yanında ağrılı bölgeye buz tutmak da etkili olabilir.
Yukarıda bahsettiğimiz diş ağrısı için doğal çözümler ile biraz olsun diş ağrısından kurtulabilir, rahat bir uyku uyayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ