Doğal Çatlak Kremi Nasıl Yapılır

Doğal Çatlak Kremi Nasıl Yapılır

Vücut çatlakları kadınların en büyük kabuslarından biridir. Ani kilo alma ve kilo vermeye bağlı olarak ortaya çıkabilen bu çatlaklar, kusursuz ve pürüzsüz bir cilt oluşumunu engelleyen önemli faktörlerdendir. Göbek, basen, kalça ve göğüs bölgesinde yoğun bir şekilde ortaya çıkan bu vücut çatlakları kozmetik kremler ile kapatılabilir.
Kozmetik krem kullanmak istemeyenler için doğal malzemelerden elde edilen çatlak kremleri de etkili olabilir. Tamamen doğal malzemelerden elde edilen bu kremler düzenli olarak uygulandığında kısa sürede çatlak görünümünden kurtulmak mümkün olabilir.

Vücut Çatlakları için Doğal Krem

Doğal malzemeler ile elde edilen bu krem, cildi besleme ve gençleştirme özelliğine de sahiptir. Vücut çatlakları için doğal krem tarifinde kullanılacak malzemeler;

  • 1 çay bardağı kekik yağı,
  • 1 çay bardağı portakal yağı,
  • Yarım çay bardağı badem yağı,
  • 1 tatlı kaşığı yasemin yağı,
  • Çeyrek limon suyu.

Doğal kremi oluşturmak için tüm malzemeler bir kaba alınır. Homojen bir kıvam alana kadar karıştırılır. Hazırlanan bu karışım yumuşak bir fırça yardımı ile çatlak olan bölgelere sürülür. Masaj yaparak bu bölgelere güzelce yedirilir.

Vücut çatlakları için krem banyo sonrası haftada 4 kere uygulanmalı. Bu uygulama kısa sürede çatlakların yok olmasını sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ