Elma Kabuğunun Faydaları Nelerdir

  • Elma Kabuğunun Faydaları Nelerdir için yorumlar kapalı
  • 303 kez görüntülendi.
Elma Kabuğunun Faydaları Nelerdir

Elma özellikle sağlık ve bakım konusundan oldukça faydalıdır. Hem kendisi hem de kabuğu altın değerindedir. Genellikle yapılan yanlışlardan birisi elmanın kabuğunun soyularak yenmesidir. Elma Kabuğunun Faydalarısayılamayacak kadar çok olduğundan kesinlikle kabuğu ile yemenizi tavsiye ediyoruz.

Elma Çayı ile Öksürük ve Balgama Son

Elma kabuklarını kurutarak kış boyunca kış çayı olarak kullanabilirsiniz. Kış çayınıza sıcak su ve tarçın ekleyerek yapabilirsiniz. Göğsü yumuşatarak öksürük ve balgamı giderici etkisi vardır.

Ciltteki Kırışıklara Birebir

Elma kabuğunda antioksidan miktarı elmaya göre çok fazladır. Cilt bakımı için her gün 5-10 dakikayüzünüzde bekletebilirsiniz. Bu işlem yorgunluğunuzu da alır. Kırışıklıklara karşı koruyucudur.

Cildinizdeki Lekeleri Yok Edin

Elma kabuğunda Triterpenoids adlı madde bulunur. Ciltteki lekeleri yok eder ve parlaklık verir. Elma kabuğunu rendeleyerek 20 dakika beklettiğinizde cildi temizler.

Şeker Hastaları için Elma Kabuğu

Elma kabuğu içerdiği pektin maddesinden dolayı şekeri düşürücü etki yapar. Günde 1 tane tüketilerek şeker hastalarınca kullanılabilir. Ayrıca kolesterolü de düşürücüdür.

Kilo Vermeye Yardımcı

Bol posa içerdiği için iştahı düşürür. Kilo vermek için kullanabilirsiniz. Obezite tedavisinde de kullanılabilir.

Ağız ve Diş Sağlığı için Elma

Diş sağlığı için elmanın kabuğu da kendisi de oldukça faydalıdır. Dişleri temizler ve beyazlatır. Elma kabuklu bir şekilde ısırılarak yenirse diş etleri kuvvetlenir.

Her Mevsim Farklı Çeşidini Tüketin!

Elma Kabuğunun Faydaları sayısızdır. Sizde bu doğal ve sağlıklı meyvenin her mevsim farklı çeşitlerini tüketebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ