Elma Sirkesi ile Zayıflama

Elma Sirkesi ile Zayıflama

Elma sirkesi, taze elmalardan elde edilen doğal bir sıvıdır. Yemeklere tat vermek için kullanılmasının yanında temizlik, güzellik ve bakım alanlarında da kullanılan bu sirke, son zamanlarda kilo vermek isteyenlerin de ilgisini çekiyor. Az miktarda besinlerin içine konulsa da tok tutma özelliği bulunan bu sirke türü, sağlıklı kilo vermek isteyen bayanların mutlaka denemesi gereken bir zayıflatıcı madde olma özelliğindedir.

Elma sirkesi ile zayıflama uzun senelerdir uygulanan ancak son dönemlerde daha popüler olmaya başlayan bir yöntemdir. Doğal elma sirkesi, bal ve su ile elde edilen karışım yemek önceleri belirtilen miktarda alındığında tok tutup iştah kesme özelliğine sahiptir. Bu yönü ile kilo vermek için yapıla diyetlerin yanında ekstra kullanılabilir.

Elma Sirkesi ile Zayıflama Kürü

Güzellik ve bakım alanından sıklıkla kullanılan elma sirkesi, zayıflama alanında da kullanılıyor. Diğer alanlarda da farklı malzemeler ile birleştirilip kullanılan elma sirkesi, kilo vermek için de aynı şekilde farklı malzemeler ile birleştirilip kullanılabilir.

Elma sirkesi kürü için gerekli olan malzemeler;

  • 1 tatlı kaşığı çiçek balı,
  • 1 kaşığı elma sirkesi,
  • 1 su bardağı saf su.

Gerekli olan tüm malzemeler bir bardakta homojen kıvam alana kadar karıştırılır. Elde edilen karışım sabahları aç karnına tüketilebilir. Bunun yanında her öğünden önce 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı bal eklenip tüketilebilir. Ancak bu karışım mide rahatsızlığı olanlar için tavsiye edilmez.

Elma sirkesi kürü kilo vermek için yapılan diyet, egzersiz ve diğer uygulamalara ek olarak kullanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ