En Çok Kilo Aldıran Besinler

En Çok Kilo Aldıran Besinler

Günümüz şartlarında kilo vermek kadar kilo almak da son derece zor bir durumdur. Nasıl kilo vermek için düzenli beslenme ve egzersizlere dikkat ediliyorsa, kilo almak için de aynı şekilde beslenmeye dikkat edilmesi gerekir.

Sağlıklı bir şekilde kilo almak isteyenler, çok yemek yerine normal beslenme düzenlerine devam edip kendileri için yararlı olan besinleri tüketerek ideal kilolarına ulaşabilir. Bunun için ilk olarak kilo almak isteyen kişilerin bu kararlarından emin olmaları gerekir. Kararlarından emin olduktan sonra 3 ana öğün ev 3 ara öğün olarak beslenme saatlerini düzenlemeleri gerekir. Beslenme düzeninin oluşumundan sonra ise bu beslenme saatlerinde en çok kilo aldıran besinler ve bu besinlerden elde edilen yemeklerin tüketimine dikkat edilmesi gerekir.

Kilo Almaya Yardımcı Besinler

Kilo almak, fazla kiloları ile başı dertte olan kadınlar tarafından çok kolay görünse de, en az kilo vermek kadar zordur. Sağlıklı kilo almak için yararlı olan besinler aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

  • Bitkisel yağlar: Palmiye, zeytinyağı, fıstık yağı, soya yağı ve kanola yağı gibi doğal yağlar, yüksek derecede kalori içerme özelliğindedir. Bu yağların saf olarak tüketilmesi, tüksek kalori alımına neden olur. Bunun için bu tür yağları hafta içine dağılatarak dengeli bir şekilde tüketmek gerekir.
  • Hayvansal yağlar: Yüksek kaloriye sahip olan balık ve et yağları, kilo alımı için etkilidir. Ancak kolesterol bakımından da yüksek değerlere sahip olduğu için gün içinde dengeli tüketilmeleri tavsiye edilir.
  • Kuruyemişler: Her tür kuruyemiş olmasa da geneli, yüksek kalorili olma özelliğindedir. Özellikle fıstık ve badem protein ve sağlıklı yağ asitleri bakımından da zengindir.
  • Bitter çikolata: Yüzde 50’sinden fazlası kakaodan oluşan bitter çikolata kalori yönünden son derece zengindir. Siyah çikolata olarak da bilinen bu çikolata türü, göbek eritmek isteyen kadınlar tarafından da tercih edilir.
  • Peynir: Sabah kahvaltılarının vazgeçilmez besini olan peynir kalsiyum ve protein bakımından son derece zengindir. Bu yönü ile kilo almaya yardımcı olur ancak yağ oranı da yüksek olduğu için dikkatli tüketilmesi gerekir.

Kilo almaya yarayan besinler arasında kuru üzüm, elma suyu, ananas suyu, üzüm suyu, yumurta, kuzu ciğeri, patates, balık yağı, susam, ceviz, kuru kayısı, tam buğday ekmeği ve tereyağı da sayılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ