Etkili ve Çabuk Kilo Verdiren Yiyecekler

Etkili ve Çabuk Kilo Verdiren Yiyecekler

Kilo problemi yaşayan bireylerin en merak ettikleri konuların başında hızlı kilo vermek gelir. Hızlı kilo vermek, sağlıklı beslenme mümkündür. Onun dışında uygulanan şok diyetler ya da hızlı zayıflama hapları çok fazla önerilmiyor.

Sağlık için fazlaca yararı bulunan ve hızlı kilo vermek için de etkili olan yiyecekler ve etkileri…

 

Acıbiber

Acı biber, vücuda verdiği his ile terlemeye neden olur. Terleme vücuttaki fazla kiloların atılmasında etkilidir.Ayrıca açlık hissini azaltmasından dolayı daha az yemek yemeyi sağlayarak diyet yapmaya yardımcı olur.

 

Kahve

Fiziksel aktiviteler ile birlikte alındığında kilo vermeye yardımcı olan kahve, metabolizma hızlandırıcı etkiye sahiptir.

 

Tarçın

 

Kan şekerini oranını düzenleyen tarçın, tokluk hissi verip tatlı ihtiyacını da azaltır.

 

Yeşil Çay

Metabolizma hızlanmasında etkili, yağ yakıcı özelliği yüksek olan yeşil çay, kilo vermek için etkili şekilde kullanılır.

Yumurta

Kahvaltılık olarak en fazla tüketilen besinler arasında yer alan yumurta, besleyici özelliği de yüksek bir protein kaynağıdır. Kolesterol seviyesini düzenleyen yumurta, tok tutma özelliği ile kilo vermekte etki sağlar.

 

Badem

Güçlü bir protein kaynağı olan badem, mineral ve vitamin açısından da zengindir. Badem içeriğindeki sağlıklı yağlar nedeni ile tokluk hissine neden olur.

 

Kahverengi Pirinç

Protein ve lif açısından güçlü olan kahverengi pirinç, kan şekeri seviyesini de dengeler.

Kinoa

Makarna ve pilav yerine kullanılan kinoa, kilo vermek isteyenlerin en sık tükettiği besinler arasında yer alıyor. Yüksek protein oranına sahip olan kinoa, kan şekerini düzenler ve yağ depolanmasını önler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ