Evde Tuvalet Temizleme Tableti Yapımı

Evde Tuvalet Temizleme Tableti Yapımı

Tuvalet temizliği kadınların en sevmedikleri ve en zorlandıkları konulardan biridir. Sürekli kullanılan ve düzenli olarak hijyen sağlanması gereken bu yaşam alanlarında en fazla koku engellenmesinde zorlanılır. Çoğu zaman düzenli olarak temizliği yapılsa bile tuvaletlerde kötü kokuları engellemek mümkün olmayabilir. Bu durumda genelde klozetler için özel koku ve hijyen tabletleri devreye girer.
Hazır olarak market ya da temizlik ürünü satan satış yerlerinde bulunabilen bu tuvalet temizleme tabletleri evde de kolaylıkla yapılabilir. Hazır tabletler ile aynı hijyeni sağlayan ev yapımı tuvalet temizleme tabletleri, doğal malzemeler ile kısa sürede hazırlanabilir.

Ev yapımı tuvalet temizleme tableti için gerekli olan malzemeler;

  • Limon tuzu,
  • Karbonat,
  • Lavanta yağı,
  • Limon yağı,
  • Nane yağı, olarak sıralanabilir.

Tabletin hazırlanması için bir miktar karbonat ve aynı miktarda limon tuzu harmanlanır. Harmanlanan karışımın içine koku vermesi için göz kararı lavanta, limon ve nane yağı eklenir. Güzelce karıştırılan karışım, el ile kartopu gibi kıvam alana kadar üzerine su eklenir. Kıvam alan karışım buz kalıpları içine yerleştirilir ve 1 gece buzdolabında bekletilir. Buzdolabının normal bölgesinde bekletilip kuruması sağlanır.
Kuruyup kullanılacak kıvama gelen tabletler, diğer tabletler gibi klozet içine yapıştırılmaz. Ev yapımı tuvalet temizleme tabletlerinden 1 ya da 2 tanesi tuvaletin içine atılır. 15-20 dakika bekletildikten sonra sifon çekilir ve normal tuvalet temizliği yapılır.

Evde tuvalet temizleme tableti yapımı ile her zaman mis kokulu ve tertemiz bir tuvalete sahip olmak mümkün.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ