Göbek Eritmek için Çay Tarifleri

Göbek Eritmek için Çay Tarifleri

Göbek eritmek için en etkili yöntemlerden birisi de doğal yağ yakıcı çaylardır. Yağ eritme, mide ve sindirim sistemini düzenleme işlevlerine sahip olan doğal bitkiler ile elde edilen çayları tüketerek göbek bölgesindeki yağlardan kurtulabilir, daha fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Size vereceğimiz tarifte birden fazla bitki çayının karışımından oluşan mucizevi bir tat elde edilebilirsiniz. Karışım için gerekli olan bitki çayları her yerde bulunan aktarlardan temin edilebilir.

Karışık Bitki Çayı için Gerekli Malzemeler

1 litre sıcak su

1 tatlı kaşığı karanfil

1 tatlı kaşığı rezene

1 tatlı kaşığı yeşil çay

1 tatlı kaşığı melisa

1 çay kaşığı anason

1 adet limon

Karışık Bitki Çayı Hazırlanışı

Çay için gerekli olan su kaynatılır ve biraz bekletilir. Dinlenen suyun içine bitkiler ve limon eklenerek geceden sabaha kadar bekletilir. Ağzı kapalı sürahide sabaha kadar bekleyen karışım ertesi gün süzülür ve başka bir sürahi içine alınır.

Hazırlanan çay soğuk ya da sıcak olarak yemek öncesi ve sonrasında tüketilebilir. Fazla yan etkisi bulunmayan bu çayın emziren anneler ve hamileler tarafından doktor kontrolünde kullanılması tavsiye edilir.

Anason Çayı

Mide ve bağırsakta bulunan gazın giderilmesini sağlayan anason çayı, besinlerin daha kolay hazmedilmesinde etkilidir. Sakinleştirici etkisi ile uykusuzluğa iyi gelir, anne sütünü arttırır ve iyi bir adet söktürücüdür.

Melisa Çayı

Melisa yaprağı sıkıntı, strese iyi gelir, gaz söktürücü, terletici, baş ağrısı, hazımsızlık ve baş ağrılarına iyi gelir.

Rezene Çayı

Rezene çayı, süt ve gaz söktürücü özelliktedir. Uçucu yağı kas spazmlarının giderilmesinde etkilidir.

Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil çay, bitki çayları içinde en etkili doğal çaydır. Sakinleştirici etkisi yüksek olan yeşil çay, bağışıklık sistemini güçlendirir ve kilo vermeye yardımcı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ