Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Göz altı morlukları kişinin dış görünüşünü etkileyen önemli sorunlardan biridir. Farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilen bu renk değişiklikleri, yine farklı yöntemler ile önlenebilir.

Göz Altı Morlukları için Domates Kürü

Bu kür için yarım domatesin içi çıkarılır bir kaba alınır. Üzerine çeyrek limonun suyu sıkılır ve karıştırılır. Elde edilen karışım göz altına sürülür ve 5 dakika kadar beklenir. Süre sonunda ılık su ile yıkanıp durulanır.

Göz Altı Morlukları için Salatalık Kürü

Salatalık kürü için bir adet salatalık kabuğu soyulmadan ince ince dilimlenir. Bu dilimler 10 dakika süre ile göz altı bölgesinde bekletilir. Bunun yanında salatalık rendelenip suyu çıkarılarak temiz bir pamuk ile göz altı bölgesine sürülüp 15 dakika sonra durulanır.

Göz Altı Morlukları için Patates Kürü

Patates kürü için de aynı salatalık küründe olduğu gibi kabukları soyulmadan bir adet orta boy patates dilimlenir. Oluşan dilimler soğuk süte batırılır ve göz altı bölgesine konulur. 10 dakika süre ile bekletilen patatesler daha sonra alınır.

Göz Altı Morlukları için Doğal Çözümler

Göz altı morluklarının tedavisi için poşet çaylardan da yararlanılabilir.  Siyah çay, yeşil çay, papatya çayı, ıhlamur, kuşburnu, lavanta gibi poşet çaylar 1 fincan sıcak suyun içinde demlenir ve soğuduktan sonra göz çevresine uygulanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ