Hindistan Cevizi Yağının Kullanım Alanları

Hindistan Cevizi Yağının Kullanım Alanları

Doğal bakımda sıklıkla kullanılan hindistan cevizi yağı, pek çok farklı hastalığın önlenmesi ve tedavisinde de etkili şekilde rol oynar. Kalp ve damar hastalıkları için zararlı olduğu bilinen doymamış yağ oranı %90 gibi yüksek bir seviyede olmasına karşılık kalp hastalıklarının tedavisinde olumlu etkileri vardır.

 

İdrar yolu enfeksiyonları, hemoroid şişliği ve ağrısı, kas ve eklem iltihabının azalması, mantar enfeksiyonları, bağırsaklarda parazit oluşmasının engellenmesinde de olumlu etkileri bulunan hindistan cevizi yağı, grip, tifo, HIV gibi hastalıklara neden olan virüslere karşı da koruma sağlar.

 

Hindistan Cevizi Yağı ve Kullanıldığı Yerler

 

Hindistan cevizi yağınınkullanım alanı fazlası ile geniştir. Sizle için hindistan cevizi yağının en fazla kullanıldığı alanlar hakkında kısa bilgilere yer verdik.

 

Ağız Kokusu için Hindistan Cevizi Yağı

Zaman zaman oluşan ağız kokularının giderilmesi için 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağını 1 bardak su ile karıştırın ve bununla ağzınıza gargara yapın. Bu yapılan gargara ile hem ağız kokusunun önüne geçilebilir, hem de diş etleri ve dişlerde oluşan bakteriler temizlenir.

Vücudun Nemlenmesi için Hindistan Cevizi Yağı

Her banyo sonrası özellikle dirsek, ayak topuğu gibi çatlamaya ve sertleşmeye müsait bölgelere sürülen hindistan cevizi yağı, bu bölgelerin yumuşamasını ve çatlamamasını sağlar. Bunun yanı sıra tüm vücuda uygulandığında pürüzsüz bir cilt sağlar.

Dudaklar için Hindistan Cevizi Yağı

Dudaklar da en az cildimiz kadar çevresel faktörlerden etkilenir. Bunun önüne geçmek için oda sıcaklığında krem kıvamında olan hindistan cevizi yağını dışarı çıkmadan önce dudaklarınıza sürüp korumaya alabilirsiniz.

Göz Altı Bakımı için Hindistan Cevizi Yağı

Gece yatmadan 30 dakika önce minimum seviyede hindistan cevizi yağını parmak uçlarınız ile göz altınıza yedirerek masaj yapın. Bu minik çizgilerin yok olmasının yanı sıra göz altı torbalarının hafiflemesinde de etkili olacaktır.

Saç Bakımı için Hindistan Cevizi Yağı

Banyo yapmadan 1 saat önce saçlara uygulanan hindistan cevizi yağı, saçlara dolgunluk, parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Bunun için banyoya girmeden 1 saat önce güzelce yağ sürülür ve sonrasında normal şampuan ile yıkanması yeterli.

Ağrılar için Hindistan Cevizi Yağı

Sinek ve böcek ısırıkları nedeni ile duyulan ağrının hafiflemesi için hindistan cevizi yağını ısırık üzerine sürmeniz yeterli.

Makyaj Temizlemek için Hindistan Cevizi Yağı

Her zaman kullandığınız makyaj temizleyiciler gibi etkili olan hindistan cevizi yağı, doğal olduğu için cilde hiç bir zarar vermez. Doğal makyaj temizleyici için küçük bir pamuğa 1 çay kaşığı kadar hindistan cevizi yağı döküp makyajınızı temizlemek için cildinize sürmeniz yeterli. Uygulama sonrasında cildin çok güzel bir şekilde temizlenmesi gereklidir.

Hindistan Cevizi Yağı

Yukarıda sayılan maddeler, hindistan cevizi yağının kullanım alanlarıarasında sayılabilir. Siz de cilt ve saç problemleriniz için bu yöntemleri deneyebilir, bu yağı yemeklerde de kullanıp kilo kontrolünüzü sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ