Karbonatın Tedavi Amaçlı Kullanımı

Karbonatın Tedavi Amaçlı Kullanımı

Karbonat, farklı sağlık sorunlarının tedavisinde destekleyici olarak kullanılabilir. Hemen hemen her yerde rahatlıkla bulanabilen karbonat, doktorlar tarafından da sıkça önerilir.

Kilo vermek için de etkili şekilde kullanılan karbonatın günde 3 yemek kaşığından fazla kullanılması mide ve sindirim sistemi için zararlı olabilir.

Böbrekler için Karbonat

Vücudun pH seviyesini düzenlemede etkili bir madde olan karbonat, böbreklerin çalışmasını iyi yönde etkiler. Böbrek sorunu yaşayanlar her akşam yemeğinden sonra 1 su bardağı suyun içine 1 yemek kaşığı karbonat ekleyerek içebilirler.

İdrar Yolu Enfeksiyonları için Karbonat

Kadınların daha sık karşılaştığı idrar yolu enfeksiyonu, mutlaka doktor kontrolünde tedavi edilmelidir. Doktorun verdiği ilaca ek olarak karbonat-limon karışımı uygulanabilir. Bunun için bir bardak suyun içinde bir yemek kaşığı karbonat eritip yarım limonun suyu sıkılır. Elde  edilen karışım günde 1 kere tüketilebilir.

Bağırsakları Temizlemek için Karbonat

Bağırsakların temiz olması, vücudun genel işleyişi için son derece önemlidir. Karbonat asit düşürücü özelliğe sahip olan bir maddedir. Bu özelliği ile bağırsakların toksinlerden arınmasını ve temizlenmesini sağlar. Bu etkiyi almak için karbonat ve su karışımı içilebilir.

Daha İyi Bir Sindirim için Karbonat

Zaman zaman hepimizin yaşadığı mide problemleri ve sindirim problemlerinin önlenmesinde etkilidir. Midede sürekli yanma yaşayan ve şişkinlikten rahatsız olan bireyler 1 su bardağı karbonatlı su içerek bu rahatsızlıklarından kurtulabilirler.

Karbonat ile Zayıflamak

Suyun içine ya da yemeklere eklenen karbonat, tokluk hissi yaratacağı için daha kolay kilo vermeyi sağlar. Bunun yanında besinlere bazik özellik kazandırarak vücudun Ph seviyesini dengeler ve fazla yağların yakılmasını sağlar.

Karbonat ile Tedavi

Farklı sağlık sorunları için etkili olan karbonat, yine de bu sağlık problemleri için tedavi edici değil, tedaviye yardımcı madde olarak kullanılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ