Kırışık Giderici Doğal Krem Harika Formül

Kırışık Giderici Doğal Krem Harika Formül

Kırışıklık, her ciltte oluşabilen, cildin elastik yapısının bozulması ile ortaya çıkan bir sorundur. Bu sorunun önlenmesi için kozmetik ürünler kullanılabileceği gibi doğal malzemeler ile de karışımlar hazırlanabilir.

Bu yazımızda İbrahim Saraçoğlu’nun kırışıklıklar için doğal yöntemlerine yer vereceğiz…

Göz Altı Kırışıklıkları için Doğal Kremler

İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen nar çekirdeği ve avokado kremi hazır olarak satılan dünyaca ünlü çoğu markadan daha yüksek etkilere sahiptir. Evde kolaylıkla yapılıp uygulanabilen bu maske ile kısa sürede kırışıklıklardan kurtulmak mümkündür.

Nar Çiçeği Avakado Kremi

Kırışıklıklar için önemli etkilere sahip olan maske için gerekli olan malzemeler;

2 çay kaşığı olgunlaşmış avokado

ve

2 çay kaşığı nar çiçeği yağıdır.

Maskenin hazırlanması için gerekli olan 2 malzeme bir kase içine alınır ve karıştırılır. Bu karışım her sabah ve akşam pompalama yöntemi ile göz altındaki kırışıklık bölgelerine uygulanır.

Maskenin uygulanışından önce cildin tamamen makyaj kalıntılarından arındırılması ve temiz olması gerekir.

Salatalık Sütü

Kırışıklıklar için etkili olan bir diğer doğal yöntemde kullanılan salatalık sütü için kesinlikle hormonsuz ve doğal salatalık kullanılmalıdır. Salatalık sütü elde etmek için 1 adet doğal salatalık soyulmadan ortadan ikiye kesilir ve kesik yerleri birbirlerine sürtülür. Bir süre sonra sürtülen kısımlardan süte benzer beyaz bir sıvı çıkacak. Bu sıvı yüz bölgesine istenildiği kadar uygulanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ