Kırışıkları Azaltıcı Ev Yapımı Cilt Toniği

Kırışıkları Azaltıcı Ev Yapımı Cilt Toniği

 Evde Nasıl Tonik Hazırlanır

Ev yapımı tonik hazırlanışı için gerekli olan malzemeler;
Bir fincan organik bira
Bir fincan gül suyu
2 adet taze limon
Ev yapımı doğal toniğin hazırlanışı için ilk olarak limonlar derin bir kase içine sıkılır. Ardından üzerine bira ve gül suyu eklenir ve karıştırılır. Elde edilen bu karışım temiz bir pamuğa batırılıp dairesel hareketler ile cilde yedirilir. 15 dakika ciltte bekletilen tonik süre sonunda ılık su ile güzelce durulanır.
Ev Yapımı Toniği Nasıl Uygulayayım

Ev yapımı toniğin faydaları ve yapımından bahsettikten sonra son aşama olarak nasıl kullanılması gerektiğine de değinmek istiyoruz. Bu özel tonikten en verimli sonucu alabilmek için mutlaka her gün düzenli olarak kullanılması gerekir. Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz, bu doğal karışımı günde 2 kere de uygulayabilir, cildinizin daha ferah ve temiz olmasını sağlayabilirsiniz. Özel cilt toniğinin kullanımı sırasında düzenli beslenme, yeteri miktarda sıvı tüketme ve sağlıklı yaşama da dikkat etmenin büyük önemi vardır.

Doğal Güzellik İçin Nereden Başlamak Gerek

Zaman içinde farklı nedenler ile tüm cilt tiplerinde kırışıklık meydana gelir. Bu kırışıklıklar cildin farklı bölgelerinde oluşsa da önlenmesi ve tedavisi için uygulanan yöntemler genelde aynıdır. Cildin daha genç ve pürüzsüz görünmesi için kullanılan cilt tonikleri çok önemlidir. Pek çok kadın farkında olmasa da bu özel ürünler ile ciltlerinin yaşlanmasına engel olup her zaman daha genç ve güzel bir görünüm elde eder. Kozmetik ürün satılan yerlerde hazır olarak bulunan bu cilt ürünleri, evlerde tamamen doğal malzemeler ile de hazırlanıp cilde uygulanabilir.
Ev yapımı cilt toniğine geçmeden önce cilt toniği nedir ve kullanımının faydaları hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz…

Peki Tonik Hakkında Neler Biliyorsunuz

Cilt, çok sayıda gözeneklerden oluşmuş, vücudumuzun en büyük organıdır. Çevresel koşullar, kişinin yaşam şartları, yaşı ve genetik faktörler gibi farklı nedenler bu gözeneklerde oluşan kirlenme, zamanla siyah noktalara dönüşür. Burun ve çevresinde daha sık görülen bu siyah noktaların temizlenip gözeneklerin tekrar eski haline gelmesi için düzenli olarak kullanılan ürünlere cilt toniği adı verilir. Genelde uyku öncesi kullanılan bu ürünler, cildin temizlenmesinin yanı sıra daha genç ve pürüzsüz olmasına da katkı sağlar.
Tam anlamı ile bir cilt bakımı sağlamak için tonik kullanmak şarttır. Özellikle cilt temizliğinin ardından cildin kaybettiği kendine özel yağları geri kazanması için nemlendirici özelliği bulunan cilt tonikleri kullanılabilir.

Cildimize Ne Faydaları Neler Olacak

Cilt toniği kullanımının gözeneklere çok büyük faydası vardır. Gözeneklerin derinlemesine temizlenmesini ve zaman içinde daha az belirgin olmasını sağlayan bu ürünler, cildin bebeksi bir yapısı olmasını sağlıyor. Açılıp içi kir ile dolan gözeneklerin temizlenerek küçülmesi sonrasında cilt renginin dengelenmesi ve daha parlak bir cilde sahip olunması da sağlanabilir.

Ciltte kalıcı izler bırakan aknelerin oluşumunun engellenmesinde cilt toniğinin faydası büyüktür. Cildin pH dengesini sağlayıp iltihaplanma, yara, sivilce ve büyük aknelerin oluşumunu önleyen cilt tonikleri, ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesi ve yerine sağlıklı hücrelerin gelmesinda etkilidir.

Cilde uygulanan doğal cilt toniği, daha fazla nemlenmesi ve daha fazla elastik yapı kazanmasını sağlar. Nemlenen ciltte daha az oluşan kırışıklar sayesinde daha genç ve hoş bir yüze sahip olmakta etkilidir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ