Kulağa Konulan Soğanın Mucize Etkisi

Kulağa Konulan Soğanın Mucize Etkisi

Yemeklerin ana malzemesi soğan, genel insan sağlığı için de etkilidir. Vücudun farklı organlarında ortaya çıkan problemlerin çözümünde etkili olan soğan, rahatsızlığa göre değişik şekillerde tedavi için kullanılır. Soğanın faydaları ve kullanım şekilleri aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

Kulaginiza-Sogan-Sokun

Kulak ağrısı için soğan

Kulakta oluşan ağrı, uğultu ve çınlama için soğan kullanılabilir. Bunun için soğan cücüğü ikiye kesilip kulaklara tıpa gibi takılır ve 2-3 saat bekletilir. Ağrılar bir anda olmasa da yavaş yavaş bu şekilde sonlanır.

Yüksek ateş için soğan

Yüksek ateş çocuklarda ve yetişkinlerde çok tehlikeli seyreden bir rahatsızlıktır. Ateş düşürücüler ile düşmeyen ateş için bir dilim soğan ayak tabanına konulur ve çorap giyilir.

Yaralar için soğan

Kolay iyileşmeyen yaralar için soğan kullanılabilir. Yaraların üzerine sürülen soğan ve soğan suyu daha kısa sürede iyileşme sağlar.

Nezle için soğan

1 tane soğan bütün olarak çay ile birlikte kaynatılır. Yanında ince tuzlu soğan halkaları ile birlikte içilir ve bir süre dinlenilir. Sonuç olarak nezlenin biraz hafiflediği görülür.

Öksürük için soğan

İnatçı öksürükler için şurupların yanı sıra soğan suyu da etkilidir. Ağızda oluşan kötü kokular için naneli şeker, karanfil ya da sakız kullanılabilir.

Güneş yanıkları için soğan

Güneş yanıklarının üzerine ince dilimler şeklinde soğan konulur ve yanığın soğan suyunu çekmesi beklenir. Sonrasında aynı yanıkların üzerine yumurta akı sürülerek güneş yanığının tedavisi tamamlanır.

Enfeksiyon için soğan

Vücudun her hangi bir bölümünde oluşan enfeksiyon kapmış yaranın tedavisinde soğan kullanılabilir. Bunun için ilk olarak yaranın büyüklüğüne göre bir ekmek parçası alınır ve üzerine kaynamış süt dökülür. Islanan ekmeğin üzerine 1 tane soğan rendelenir ve yaranın üzerine bastırılır. Etkili bir enfeksiyon gidericidir.

Soğanın sağlık için faydaları hakkında verdiğimiz bilgiler ile siz de pratik ve doğal çözümler ile basit sağlık sorunları ile başa çıkabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ