Lavabodan Gelen Kötü Koku Nasıl Giderilir

Lavabodan Gelen Kötü Koku Nasıl Giderilir

Lavabomuzdan kötü kokular geliyorsa bu bizi hayatımızdan bezdirir. Bunun nedenlerinden birisi ise lavabolara yağlı bulaşıklar koymamız ve bu yağların borularda donması sonucu tıkanmaların olması ve kokunun gelmesiyle olur.

Bu tıkanmalar sonucu oluşan bakteriler kokuya sebep olabildiği gibi lavaboların altında bulunan borularda s olmaması da kokuya sebep olabilir. Lavabodan gelen koku nasıl giderilir diye sorulduğunda bunun önlemenin birçok yolu bulunmaktadır.

  • Marketten lavabo açıcı alarak, lavaboların açılmasını sağlamak.
  • Kahve telvesi dökerek kokunun azılmasını sağlamak.
  • Lavaboların altına s borusu takmak.

Saydığımız Şekilde Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

Lavabodan gelen koku nasıl giderilir derken buna en güzel çözüm marketlerden alacağımız tane kuru veya sıvı lavabo açıcılarla lavaboların açılmasıdır. Bu maddeler lavaboya döküldükten sonra biraz beklenir ve arkasından sıcak su dökülür. Lavaboların açıldığı anlaşıldıktan sonra soğuk su iyice akıtılarak borular temizlenir. Böylece lavabodan gelen kokunun yok olduğu da görülecektir.

Bununla birlikte borunun tıkanması beklenmeden koku gelmeye başladığında tıkalı olan lavaboya kahve telvesi dökülürse kokunun azaldığı görülecektir. Kahve telvesi düzenli olarak dökülmeye devam edilirse kokunun tamamen gittiği ve lavabonun kokmadığı anlaşılacaktır.

Lavabodan gelen kokuların bir çözümü de lavabonun altına s borusu takılmasıdır. Bu durumda s borusunda su birikeceğinden suyun bulunduğu bölümden koku geçmeyecek ve lavabodan da koku gelmeyecektir. Ayrıca lavaboların altlarına pisliği toplayan s görevi gören lavabo altlıkları da hazır olarak satılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ