Limon Kahve Maskesi ile Peeling Etkisi

Limon Kahve Maskesi ile Peeling Etkisi

Daha genç, daha yumuşak ve daha parlak bir cilde sahip olmayı kim istemez ki? Bunun için farklı özelliklere sahip kozmetik ürünler kullanılabileceği gibi farklı etkileri bulunan cilt maskeleri de kullanılabilir. Bu maskeler hazır olarak satılabildiği gibi evde bulunan doğal malzemeler ile de elde edilebilir. Cildi besleyen ve temizleyen peeling etkili limon kahve maskesi ile evde bulunan malzemeleri karıştırıp doğal bir maske elde edilebilir, bu maske ile istediğiniz gibi daha genç ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Limon kahve maskesi ile peeling etkisi yaratmak için gerekli olan malzemeler; 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ve 1,5 tatlı kaşığı limon suyudur. Maskenin hazırlanması için gerekli olan malzemeler bir kapta karıştırılır. Homojen kıvam alan karışım yüze aşağıdan yukarı olacak şekilde güzelce sürülür. Karışımın cilde iyice işlemesi için ovarak yedirilir ve malzemenin iyice cilde işlemesi sağlanır. Maske 5 dakika süre ile ciltte bekletilir. Bu sürede maskede limon suyu bulunduğu için cilt üzerinde bulunan akne ya da yaralarda hafif yanma ve acı hissedilebilir. Sonrasında bol soğuk su ile durulanır.

Peeling etkili doğal maske en az 15 gün ara ile yeniden denenebilir. Bu maskenin uygulanmasının ardından 3-4 gün dışarı çıkılırken kış günü bile olsa güneş kremi kullanılması önerilir. Ciltteki kırışıklık, akne ve matlaşma için etkili olan maskeyi uygularken dikkatli olunması ve çok sık aralıklar ile uygulanmaması gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ