Plastik Kap Nasıl Temizlenir

Plastik Kap Nasıl Temizlenir

Plastik kaplar hafif olmaları ve kırılmama özellikleri ile mutfaklarda sıkça kullanılan ürünlerdir. Kullanım alanlarına göre farklı büyüklüklerde ve şekillerde olabilen bu kapların içinde her tür besin saklanabiliyor. Bazı küçük kaplar içinde pişmiş yemekler buzdolabında saklanabilirken büyük boy kapların içinde baharat, bakliyat ya da başka çiğ besin maddeleri saklanabilir.

Uzun yıllar kullanılabilen plastik kaplar, zaman içinde leke yapabilir. Bu kir ve lekelerin temizlenmesi için ilk olarak kap içindeki yiyecek kalıntılarının kazınması gerekir. Bu tür kaplardaki kirlerin giderilmesi için mutlaka sıcak su ile yıkanması gerekir. Bulaşık makinesinde yıkanırken normal bulaşık programında deterjan ile yıkanmalı, el ile de elin dayanabileceği ısıda sıcak su içinde el ile yıkamaya uygun deterjanlar ile yıkanmalıdır. Eğer kaplar sıcak su içinde eriyorsa, bunlar tek sefer kullanım için uygun olan, kullanılıp atılan tip plastik kaplardır. Sizin de sadece bir kere kullanıp bu ürünleri atmanız gerekir.

Plastik kap temizliği için uygulanan bir diğer yöntem ise güneş ışığında bekletilmesidir. 2-3 saat süre ile güneş ışığında bekletilmeli ve sonrasında normal sabun ve sünger ile yıkanıp bol su ile durulanmalıdır. Eğer kaplarda inatçı lekeler var ise temiz bir temiz bir süngerin üzerine 1 kaşık soda dökülür ve kap güzelce bu sünger ile ovalanarak yıkanabilir.

Plastik kap nasıl temizlenirsorusunun cevabını verdiğimiz yazımız sayesinde siz de daha temiz ve sağlıklı plastik kaplar kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ