Ponza Taşı ile İstenmeyen Tüylerle Vedalaşın

Ponza Taşı ile İstenmeyen Tüylerle Vedalaşın

Kadınların en büyük problemlerinden biri de istenmeyen tüylerdir. Vücudun farklı bölgelerinde yer alan bu tüyler, koyu renkli olduklarında büyük probleme neden olur. Kalıcı ya da geçici olarak bu tüylerden kurtulmak için farklı pek çok tüy dökücü yöntem kullanılır. Bu yöntemler uygulanan bölge, kılların yapısı ve kalıcılık süresine göre belirlenebilir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan yöntemlerden en çok tercih edilenler doğal malzemeler ile uygulanan yöntemlerdir. Ponza taşı da istenmeyen tüylerden kurtulmak için doğal maddeler arasında yer alır. Bu doğal taş, istenmeyen tüylerden kurtulmanın yanı sıra, ciltteki ölü hücrelerden de kurtulmak için kullanılabilir.

Ponza Taşı ile Doğal Tüy Dökme

Ponza taşı kullanılarak istenmeyen tüylerden kurtulmak için gerekli malzemeler;

 • Bir kalıp doğal sabun,
 • Yeterli miktarda saf su,
 • Yuvarlak ya da oval şekilli ponza taşı.

Yöntemin Uygulanışı

Ponza taşı ile tüy dökmek için uygulanacak bölgesinin temiz olmasına dikkat edilir. Bu yöntemden en iyi banyo sonrası uygulama yapıldığında verim alınır. Eğer duş alma imkanı yoksa sabun ve su ile temizleme işlemi yapılır. Temiz ten üzerinde tüylerin çıkış yönünün ters yönünde masaj yapılır. 5 dakika masajın ardından masaj sonlandırılır.

Ponza taşı ile istenmeyen tüylerden kurtulmak için bu işlemi 20-30 gün düzenli olarak her gün uygulamak gerekir. Bu süre tüylerin yapısına göre daha uzayabilir ya da kısalabilir. Ponza taşını vücudun tüm bölgelerinde uygulamak mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. aslı dedi ki:

  peki tekrar oluşuyor mu tüyler yoksa tamammen mi kurtulmuş oluyoruz

 2. aslı dedi ki:

  tekrar çıkar mı kıllar yoksa kesin çözüm mü

  1. Kadınlar Bilsin dedi ki:

   Elbette yeniden geliyor ama gecikiyor çıkması ve azalıyor

 3. emine dedi ki:

  Tüyleri aldiktan sonrami yoksa tuylerle berabermi bu işlemi yapiyoruz

 4. elif dedi ki:

  Tüyleri aldıktan sonra mı yoksa tüylerle beraber mi yapıyoruz bu işlemi?

BİR YORUM YAZ