Sabah Yapılabilecek 7 Basit Hareket

Sabah Yapılabilecek 7 Basit Hareket

Kilo vermek için en ideal saatler sabah saatleridir… Tam olarak dinlenmiş vücut ve beyin kilo vermek için daha verimli olduğundan sabah saatleri en güzel şekilde değerlendirilmelidir. Kahvaltıda alınan besinler, kahvaltı sonrası yapılan egzersizler ve basit hareketler sağlıklı kilo vermek için son derece etkilidir.
Sabahları yapılabilecek basit hareketler ile formda kalmak mümkün. Kusursuz bir vücut için sabah yapılabilecek 7 basit hareket aşağıda verilmiştir.

  1. Bir bardak su için: Sabahları kalkar kalkmaz içilen bir bardak su, sindirim sisteminin hızlanmasına ve cildin de daha gençleşmesine neden olur. Düzenli olarak bunu yaptığınızda cildinizin daha pürüzsüzleşip güzelleştiğini görebilirsiniz.
  2. Telefonu hemen kontrol etmeyin: Büyük çoğunluğumuz uyanır uyanmaz hemen cep telefonlarımızı kontrol ederiz. Bu genel davranış son derece yanlıştır. Sabahları cep telefonu kontrolü en erken uyandıktan 1 saat sonra yapılmalı. Bu sayede daha kolay konsantre sağlanır ve düşünceler daha berrak olur.
  3. Yeni gün için şükredin: Yeni başlanan her gün için şükretmek pozitif enerji için çok önemlidir. Her gün şükretmek için en az 3-5 neden bulmak, iyi enerji ve dolayısı ile kilo vermek için etkilidir.
  4. Dışarı çıkın: Hava soğuk olsa bile sabah saatlerinde temiz hava almak yaşam için çok önemlidir. 10 saniye bile olsa dışarı çıkıp hava almak, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.
  5. Hareket edin: Kahvaltı öncesi çok yoğun tempolu olmasa bile basit bir kaç egzersiz ile vücudunuzu yeni güne hazırlayabilirsiniz.
  6. Sağlıklı kahvaltı yapın: Atıştırmalıklar yerine gerçek besinler ile kahvaltı yapın. yumurta, zeytin, peynir, reçel, tereyağı ile yapılan kahvaltılar daha verimli bir güne başlamak için gereklidir.
  7. Pozitif sözler söylemek: Ayna karşısına geçip kendinizi yeni güne motive etmek için güzel sözler söylemek önemlidir.

Sabahları yukarıda verilen maddelere dikkat edilerek daha kolay kilo verimi sağlanabilir. Siz de ham daha sağlıklı bir güne başlamak hem de sağlıklı kilo vermek için bu maddelere dikkat edebilir, kısa sürede ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ