Saç Yumuşatıcı Maske

Saç Yumuşatıcı Maske

Uzun, sağlıklı ve yumuşak saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Saçları ile göz kamaştırıp dikkat çekmek isteyen kadınlar, bu istekleri için farklı yöntemler ve ürünler kullanarak saçlarını istedikleri kıvama getirmeye çalışırlar. saçların uzunluğu ve sağlığı kadar önemli olan yumuşaklığı için doğal malzemeler ile elde edilen “Saç Yumuşatıcı Maske” uygulanabilir. Bu maskenin malzemeleri ve uygulamasına geçmeden önce, bakımlı ve sağlıklı saçlar için dikkat edilmesi gerekenlere kısaca bir göz atalım.

Sağlıklı Saçlar için Öneriler

Sağlıklı ve çabuk uzayan saçlara sahip olmak için saç bakımında bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Bu hususların başında saçın ihtiyacı olan nemin sürekli ve istenilen seviyede sağlanması gelir. Bunun için yüksek nem değeri bulunan şampuanlar kullanılabilir.

Sert saçların sık sık yıkanması, saçların daha da sertleşmesine neden olur. Bu nedenle bu tür saçların, her gün yıkanmaması gerekir.

Saçların yıkanma suyu ne çok fazla sıcak ne de çok fazla soğuk olmamalıdır. Suyun ılık olması, saçların yumuşak olmasını sağlar.

Her duştan sonra saçları nemli kalacak şekilde bırakın ve uygun saç serumu ile bakımını yapın.

Saçları kurutmak için saç makinesi yerine daha doğal yöntemler denenmeli. Bu konuda havlu ile kurutma yöntemi çok başarılıdır.

Saç uçlarında kırılmadan dolayı kaynaklanan sertleşmelerin giderilmesi için düzenli olarak kırıkların alınması gerekir.

Saçların kurumaması için belirli bir süre serbest bırakıp boyamayın.

Saç bakımını düzenli ve gerektiği şekilde yapın.

Saç Yumuşatıcı Maske

Saçları yumuşatmak için uygulanabilecek doğal maske için gereken malzemeler;

1 tatlı kaşığı lavanta yağı

1 tatlı kaşığı Hint yağı

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı defne yağı

1 çay kaşığı çam terebentin

Doğal saç maskesi için gerekli olan malzemelerin hepsi bir kase içinde karıştırılır. Elde edilen karışım saçlara yedirilerek uygulanır. 60 dakika kadar saçta bekletilen maske süre sonunda ılık su ile tamamen yıkanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ