Sağlıklı Saçlar için Tarak mı Fırça mı

Sağlıklı Saçlar için Tarak mı Fırça mı

Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak her kadının hayalini süsler. Bu hayali gerçekleştirmek için çoğu zaman farklı uygulama ve yöntemler deneyen bayanlar, saç sorunlarına göre en etkili yöntemleri geliştirme çabasındadır.

Sağlıklı saçlar için ilk dikkat edilmesi gereken nokta, karışmış saçları çözmek için kullanılması gereken nesnenin doğru belirlenmesidir. Saçların taranıp şekil verilmesinde tarak ya da saç fırçalarından yararlanılır. Bu konuda önemli olan ne zaman tarak, ne zaman fırça kullanılması gerektiği ve saç yapısına göre bu nesnelerin seçiminin doğru yapılmasıdır.

Saçlarda Tarak Kullanımı

Sağlıklı saçlar için hem tarak hem de fırça kullanılabilir. Saç dolaşıklarının açılması için kullanılan tarakların seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken konu, dişlerinin aralıklı olmasıdır. Seyrek aralığa sahip olan taraklar, dolaşıkları açarken can yanmasına neden olabilir. Bunun yanında kullanılan tarağın dişlerinin eksik olmamasına, tarakta saç tellerinin sıkışacağı girinti çıkıntıların olmamasına dikkat edilmesi de gerekir.

Saçlarda tarak kullanımı aşağıda belirtilen maddeler için son derece idealdir.

  • Banyo sonrası saç taramasında
  • Rüzgarlı havada dışarı çıkılıp saçların dağılması durumunda
  • Kıvırcık ya da yoğun dalgalı saçların şekillendirilmesinde tarak kullanılabilir.

Saçlarda Fırça Kullanımı

Saçlarda tarak kullanımı kadar fırça kullanımının da ideal olduğu durumlar mevcuttur. Saç fırçası seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken saçların gürlüğüne göre seçim yapılmasıdır. Gür ve uzun saçlar için uzun kıllara sahip fırçalar, seyrek ya da kısa saçlar için ise kısa kıllara sahip fırçalar seçilmelidir. İnce telli saçlar için yumuşak fırçalar ideal iken kalın telli ve sert saçlar için sert kıllara sahip fırçalar kullanılmalıdır.

  • Düz ancak tellenen saçların yatıştırılmasında
  • Kısa saçların şekillendirilmesinde
  • Uzun saçların bağlanma aşamasında
  • Saçlara fön çekilirken fırça kullanılabilir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ