Selülitler için Aspirinli Limon Kürü

Selülitler için Aspirinli Limon Kürü

Kilo alımı ve yağlanma nedeni ile cildin portakal kabuğu gibi pürüzlü bir hal alması durumuna selülit adı verilir. En çok basen, kalça ve bacak bölgesinde görülen bu sorun sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz ile önlenebilir. Ancak oluştuktan ve ilerledikten sonra farklı yöntemler ile de desteklenmesi gerekebilir.

Vücudun farklı bölgelerinde oluşan selülitlerin giderilmesi için en sık doğal malzemeler ile elde edilen kür çeşitleri uygulanır. Bu kür çeşitlerinden biri olan aspirinli limon kürü, evde her zaman bulunan malzemeler ile kısa sürede hazırlanıp uygulanabilmesi yönü ile en sık uygulanan selülit kürleri arasında yer alır.

Aspirinli Limon Kürü

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya tarafından önerilen bu kür, düzenli olarak haftada 1-2 kere uygulandığında en kısa sürede selülitlerin azaldığı görülebilir.

Malzemeler

  • 20 adet aspirin,
  • 10 adet limon,
  • Susam yağı.

Uygulanışı

Selülit giderici kür için ilk olarak bütün limonların suyu sıkılır ve bir kasenin içine alınır. Kase içerisinde bulunan limon suyu ile birebir oranda susam yağı eklenir ve güzelce karıştırılır. Gerekli olan 20 adet aspirin de bu karışıma eklenir ve ezerek karıştırılır. Aspirin iyice eriyip homojen kıvamlı bir karışım oluşana kadar karıştırılır. Hazır hale gelen limon kürü, selülitli bölgelere masaj yapılarak yedirilir. Karışımın vücut tarafından emilmesi için 10 dakika kadar beklenir ve süre sonunda ılık su ile durulama yapılır.

Suna Dumankaya selülit giderici kür ile kısa sürede rahatsızlık veren selülitlerden kurtulabilir, siz de pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ