Siyah Noktalar için Pratik Çözüm

Siyah Noktalar için Pratik Çözüm

Cilt güzelliğini etkileyen siyah noktalar pek çok farklı yöntem ile yok edilmeye çalışılır. Hazır olarak satılan cilt maskeleri, peeling kremleri ya da siyah nokta önleyici kremlerin yanında doğal malzemeler ile elde edilen farklı tür karışım ve maskeler de bu sorunun çözümünde kullanılır. Evde az malzeme ile elde edilip uygulanabilecek doğal siyah nokta maskelerinden biri de süt ve jelatin maskesi adı verilen doğal maskedir.

Süt ve jelatin maskesi için 2 yemek kaşığı kadar süt bir kaba alınır. Üzerine 1 çorba kaşığı kadar toz jelatin eklenir ve karıştırılır. Elde edilen homojen karışım 15 dakika süre ile mikrodalga fırında pişirilir ve fırından çıkarılıp ılıtılır. Bu sürede yüz bölgesi ılık su ile güzelce yıkanır ve temizlenir. Ilıyan karışım temiz yüze güzelce sürülür. 15 dakika kadar yüzde bekletilen karışım ciltten dikkatli bir şekilde soyulur. Bu aşamada hassas bir cildiniz var ise iki kat daha dikkatli ve nazik davranmalısınız.

Tarifini verdiğimiz siyah noktalar için doğal maske tarifi ile siz de kısa sürede siyah noktalarınızdan kurtulup pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir kere uygulayabilirsiniz. Ancak çok hassas bir cildiniz var ise 2 haftada bir ya da 10 günde bir olacak şekilde uygulama süresini ayarlayabilirsiniz. Hem siyah noktaları temizleyen hem de ciltteki ölü hücreleri yok eden doğal maske ile daha genç bir cildiniz olabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ