Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Kullanımı son derece pratik olması sebebiyle son dönemlerde klasik tül perdelerin yerini alan stor perdeler, her eve girmeye başladı. Modern görünümü dolayısıyla tercih edilen stor perdeler, çok fazla yıkama gerektirmemekte; temiz ortamlarda kullanıldığı takdirde 5-6 yıl temizlenmeden kullanılabilmektedir. Çok fazla yıkama gereksinimi duymamakla birlikte stor perdelerin temizliği kadınların gözünü korkutmaktadır. Peki, Stor Perde Nasıl Temizlenir? sorusunun basit ve yorucu olmayan bir yolu var mıdır? Bu yazımızı okuduğunuzda öyle bir yol olduğunu göreceksiniz.

Etkili Stor Perde Temizliği

  • Evlerimizde şıklığı dolayısıyla kullandığımız stor perdelerin temizliği zor gibi görünür; fakat gerçekte sanıldığı kadar meşakkatli değildir.
  • Stor perde temizliği için öncelikle kasa kısmını, monte edildiği kornişten çıkarmamız gerekmektedir.
  • Bu işlemin ardından perdeyi, temiz ve düzgün bir zeminin üzerine serelim; perdenin üzerinde kırışıklık olmamasına dikkat edelim.
  • Bir leğenin içerisinde beyaz sabunlu ve şampuanlı ılık su karışımı hazırlayalım; süngeri hazırladığımız karışıma batırarak iyice sıktıktan sonra silme işlemine başlayalım.
  • Perdemizi süngerle silerken çok fazla bastırmamaya dikkat edip; yumuşak hareketlerle silelim. Zira çok fazla bastırırsak perde yırtılabilir; iplik kaçırma problemi ortaya çıkabilir.
  • Ön yüzünü temizlediğimiz stor perdemizin diğer yüzünü de benzer şekilde silelim ve yumuşak bir havlu yardımıyla kurulayalım.
  • Kurulama işlemini de yaptıktan sonra perdemizi dürerek tekrardan mekanizmasına monte edelim ve açık şekilde kurumaya bırakalım.

Görüldüğü üzere Stor Perde Nasıl Temizlenir? sorusunun cevabı son derece basittir ve siz de kolaylıkla yapabilirisiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ