Süt ve Tarçın Mucizesi Kesinlikle Denemelisin

Süt ve Tarçın Mucizesi Kesinlikle Denemelisin

Tarçın ve süt ayrı ayrı sağlık açısından önemli etkileri olan iki farklı besindir. Bu faydalı besinler birlikte alındığında da inanılmaz faydaları bulunuyor. Zayıflamak için etkili olan tarçından bir çay kaşığı kadar alıp bir bardak sütün içine eklenir. Oluşan bu karışımı, açlık hissettiğinizde tüketerek fazla yemek yemenizi önleyebilirsiniz.

Diyet yaparak zayıflamak isteyenlerin yakından tanıdığı tarçın, kan şekerini dengeler ve bu sayede açlık hissini bastırır. diyet esnasında canın tatlı çekmesi durumunda tarçına başvurulup bu istek bastırılabilir.

Tarçın, şeker hastaları için de son derece önemli bir baharattır. Meyvelerin üzerine hafif serpilen tarçın, kan şekerin sürekli dengede tutulmasını sağlayacaktır. Her ne kadar doğal şeker içeriğine sahip olsa da tarçının belirli seviyelerde tüketilmesi ve eğer şeker hastalığı durumu varsa mutlaka doktor kontrolünde alınması gerekir.

Sağlık açısından son derece önemli bir yere sahip olan sütün tarçın ile birlikte alınması, etkisinin daha da artmasına neden olacaktır. Bu nedenle normal şeker yerine tatlandırmak için bir çay kaşığı toz tarçın kullanımı öneriliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ