Tırnak Beyazlatmanın 5 Yolu

Tırnak Beyazlatmanın 5 Yolu

Oje sürmek, bakımlı ve güzel görünmek isteyen kadınların en sevdiği işlerden biridir… Giydikleri kıyafetlere, saç renklerine, gidecekleri ortama, yaptıkları makyaja, aksesuarlarına hatta o an ki ruh hallerine göre değişen farklı oje renkleri ile kendilerini ifade eden kadınlar, sürekli oje kullanmaktan sararan tırnaklarını beyazlatmak için farklı yöntemlere başvururlar.

Kozmetik ürünlerin yanı sıra doğal malzemeler ile de yapılan tırnak beyazlatma, kadınların büyük kısmının merak ettiği doğal tırnak beyazlatma yöntemlerinden en fazla kullanılan 5 tanesini sizler için araştırdık. İşte o en pratik ve doğal 5 tırnak beyazlatma yöntemi…

Diş macunu

Dişleri beyazlatma özelliği olan diş macunları, sararan tırnakları beyazlatmada da etkilidir. Bu yöntem için kullanılmamış bir diş fırçasına beyazlatıcı özelliğe sahip macun sürülür, çok bastırmadan 2-3 dakika boyunca fırçalanır. Sonrasında eller güzelce durulanır. Bu uygulama düzenli olarak yapıldığında tırnaklarda beyazlama söz konusu olacaktır.

Karbonat ve limon suyu

 Karbonatın beyazlatıcı etkisini tırnaklarda da görmek mümkün. Bunun için bir paket karbonatın içine yarım limonun suyu sıkılır ve homojen bir kıvam alana kadar karıştırılır. Hazırlanan karışım macun gibi fırçaya sürülür ve tırnaklara uygulanır. Tırnak kenarlarında yara var ise karışımın yaraya değmemesine dikkat edilmeli, aksi halde yanma meydana gelebilir.

Karbonat ve oksijenli su

 Oksijenli su ve karbonat ile hazırlanan karışım, tırnakların daha beyaz ve güçlü olmasında etkilidir. Bunun için oksijenli su ve karbonat karıştırılır, oluşan karışım tırnaklara sıvanır ve 3-4 dakika bekletilip yıkanır.

Oje bazı

Tırnak sararmasının önemli nedenlerinden biri de kuruluktur. Bunun önüne geçmek için düzenli olarak tırnak bazı kullanabilir, hem tırnakları nemlendirip hem de güçlü olmaları sağlanabilir.

Tırnak beyazlatıcı krem

Tırnak sararmasına karşı önlem alınsa da bazen sararmanın önüne geçilemez. Bu durumda tırnakların daha beyaz görünmesini sağlayan tırnak beyazlatıcı krem kullanılabilir.

Siz de sararan tırnaklardan şikayetçi iseniz verdiğimiz tırnak beyazlatmanın 5 yolu ve doğal malzemeleri deneyebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ