Toz ve Sıvı Deterjan Arasındaki Farklar

Toz ve Sıvı Deterjan Arasındaki Farklar

Etkili bir hijyen sağlamak için kullanılan deterjanlar, çıkması zor lekelerin rahat bir şekilde çıkması için de kullanılır. Çamaşırlara güzel koku vermek için de seçiminde dikkat edilmesi gereken deterjanlar, toz ve sıvı olarak ikiye ayrılır. Önceki yıllarda daha yoğun olarak kullanılan toz deterjanlar, yeni dönemde yerini sıvı deterjan çeşitlerine bırakmış durumda. Yeni bir çamaşır deterjanı almak isteyen kadınların akıllarını en çok karıştıran soru olan “Toz ve sıvı deterjan arasındaki farklar” konusunu sizler için araştırdık. İşte, en büyük farklar…

  • Sıvı deterjanlar, toz deterjanlara göre inatçı lekeleri çıkarmada daha etkili. Toz deterjanların lekeye işlemesi için ilk önce çözünmesi gerekirken, sıvı deterjanlar da bu durum söz konusu değildir.
  • Sıvı deterjanlar yoğun lekelerin üzerine direkt eklenebiliyor, toz deterjanlar ise leke üzerine eklenemez.
  • Toz deterjan kullanımı sonrasında çamaşır yüzeylerinde deterjan kalıntısı oluşabiliyor. Bu durum sıvı deterjanların yüksek çözünürlüğü sayesinde sıvı deterjan kullanımında geçerli değildir.
  • Çamaşır yıkama esnasında sıvı deterjan kullanarak aile bütçesine katkı sağlanabilir. Çünkü sıvı deterjan toz deterjana göre daha az kullanılarak da daha yüksek etki sağlayabiliyor.
  • Sıvı deterjan çamaşırların daha güzel kokmasını sağlar. Toz deterjan da ise bu çamaşır yumuşatıcılar ile sağlanabiliyor.

Yukarıda maddeler halinde verilen farkları değerlendirip siz de kendi çamaşırlarınıza ve makinenize uygun deterjan türünü seçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ