Uyurken Boşluğa Düşme Hissi Neden Olur

Uyurken Boşluğa Düşme Hissi Neden Olur

Tüm gün çalışıp yorulduktan sonra eve gelip dinlenmek ve uyumak isterken zaman zaman herkesin başına gelen bir durum olan boşluğa düşme hissi merak konusu olmuştur. Kimi insan bunu sürekli yaşarken, kimileri ise daha nadir yaşar. Nedenini merak ettiğimiz bu konuyu, sizlerin de merak ettiğini düşündük ve konu hakkında küçük bir araştırma yaptık.

Genellikle uykuya dalmadan önce yaşanılan bu his, vücudun kendini uykuya hazırlaması olarak adlandırılabilir. Uyurken vücudun salgıladığı hormonlar ile uyanıkken salgılanan hormonlar  farklı türlerdedir. Uyku öncesi duyulan bu his, hormonların değişim aşamasından kaynaklanıyor olabilir. Bir diğer neden olarak ise gün boyu yorulan kasların dinlenme sırasında kısa ve ani kasılmaları sonucu bu hissin ortaya çıkmasıdır.

Sizler için araştırdığımız uyurken boşluğa düşme hissi neden olur sorusunun cevabını bu yazımız ile verdik. Bu his gün içinde de zaman zaman ortaya çıkar. Genellikle yorgunluk anlarında ortaya çıkan bu hissin geçmesi için 5-10 dakika uzanarak ya da oturarak dinlenmek yeterlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ