Uyurken Cep Telefonunuzu Yanınızda Bulundurmayın

Uyurken Cep Telefonunuzu Yanınızda Bulundurmayın

Gün içinde sürekli ellerde ya da ceplerde bulunan cep telefonları uyurken de genel olarak sahiplerinin baş uçlarında bulunuyor. Kimi zaman önemli bir telefon geleceği düşüncesi ile kimi zaman sabahları erken kalkmak için çalar saat yerine kullanılmasından dolayı baş ucuna ya da yastı altına alınan cep telefonları, sağlığımızı tehdit ediyor.

Uyku ya da bekleme modunda iken bile radyasyon yayan cep telefonları, uyurken başka bir odada bulunması gerektiğini açıklayan Anadolu Uyku Araştırmaları Derneği, özellikle saat 23:00’den sonra yatak odasında hiç bir cep telefonu bulunmamasına dikkat edilmesi gerektiğini bildirdi. Günde ortalama olarak 20 kişinin uyku sorunu ile kendilerine başvurduğunu bildiren derneğin Yönetim Kurulu üyesi Hikmet Yılmaz, genel şikayetlerin rahat, deliksiz uyku uyuyamama, sabahları uykusunu almadan kalkmak, uyanmakta güçlük çekmek olduğunu dile getirdi.

Yatmadan önce mesajlaşma, sosyal medyada zaman geçirmek ya da oyun aktiviteleri ile uğraşan kişilerin uykuya dalma problemi yaşadığına dikkat çeken Hikmet Yılmaz, uyku öncesi en az 1 saat önce cep telefonlarından uzak durulması gerektiği tavsiyesinde bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ