Vıcks 2 Aylık Bebeği Saatler İçinde Öldürdü

Vıcks 2 Aylık Bebeği Saatler İçinde Öldürdü

Bir İngiliz anne yeni doğan bebeğinin burnunun tıkalı olduğunu gördü ve nefes almakta zorluk çektiğini fark edince bir şeyler yapmak istedi. Aslıda büyükler için kullanılan Vıcks kremi diğer büyük çocuğu içinde kullanığı için rahatlıkla bebeğine de kullanmak istedi. Bunun için rahatlıkla bebeğinin rahatlaması  için bebeğin göğsüne ve sırtına sürdü.

Vicks Kremini sürdükten sonra da üzerine sıcak havlu örterek beşiğine yatırdı ve anne de bebeği ile birlikte uykuya daldı. Bir saat sonra uyandığında ise bebeğinin nefes alamadığını fark etti ve hemen apar topar bebeği ile birlikte hastahaneye gitti.

Anne hastaneye ulaşılmasına rağmen bebeği kaybetti artık çok geç olmuştu. Vick VapoRup kreminin içinde yer alana maddeler nedeniyle ve ilk altı ayda sadece burnunda nefes alan bebekler için boğazın tıkanmasına neden olacağı ölümle sonuçlandığını belirtti .

Bu durum aslında çok önemli bizlerde bu durumlar için çok bilinçli olmalıyız. Krem olarak bildiğimiz maddelerin bizim için sorun olmasa da bebeklerimiz için sorun olacağını unutmayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ