Yeni Nevresimleri Yumuşatmanın Yolları

Yeni Nevresimleri Yumuşatmanın Yolları

Nevresimler, ev tekstilinin önemli ürünleri arasında yer alır. Rahat bir uyku ve şık bir yatak odası için gerekli olan bu özel ürünler, farklı renk, desen ve kumaş türüne sahip olarak üretilir. Bazı nevresim takımları ilk kullanımda bile yumuşakken, bazıları özel olarak yumuşatma ihtiyacı doğurur. Yeni nevresimleri yumuşatmanın yolları hakkında yaptığımız açıklamaların sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz…

Yumuşak ve rahat kullanımlı nevresim takımları için aşağıdaki maddeler uygulanarak nevresim yumuşatma yapılabilir.

  • Yeni nevresim satın alırken sık dokumalı kumaş türlerinden imal edilen nevresimler seçilmesi, yumuşaklık için önemlidir. Kalite yani sık dokumalı nevresim çeşitleri, seyrek dokumalı nevresimlere göre daha yumuşak bir yapıya sahiptir ve genelde ayrıca yumuşatma gerektirmez.
  • Eğer bütçenize uygun seyrek dokumalı bir kumaştan imal edilen nevresim takımınız var ise ilk kullanımdan önce sıcak suda yıkamalısınız. Nevresimler üzerinde genelde 30 derece uyarısı bulunur ancak yumuşaklık sağlamak için mutlaka daha sıcak su kullanılmalıdır. Deterjan, bir kahve fincanı kadar tuz ve sıcak su dolu leğenin içine bastırılan nevresimler 2 saat kadar süre ile bekletilir.
  • Süre sonunda sudan çıkarılan nevresimler güzelce sıkılır ve çamaşır makinesinde en uzun sürede yıkanır.
  • Nevresimin durulanma suyuna yumuşatıcı eklenir ve kurutma makinesinde kurutulur.

Eğer nevresim yumuşamazsa işlemler aynı şekilde tekrar edilir. Yumuşak nevresim takımları için bu işlemleri art arda tekrar edip her seferinde daha yumuşak nevresimler elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ