Yoğurt Suyunun Hiç Bilinmeyen Mucizeleri

Yoğurt Suyunun Hiç Bilinmeyen Mucizeleri

Yoğurt Suyu ile Zayıflama

İçeriğindeki yoğun kalsiyum, protein ve B vitamini ile tokluk hissi yaratan yoğurt suyu, yağ yakma metabolizmasını çalıştırıp hücre yenilenmesine yardımcı olur. Kilo vermek için ara öğün olarak yoğurt suyu ile yapılan cacık güzel bir besin olabilir.

Yoğurt Suyu ve Troid Tedavisi

Troid, kilo verememe, sürekli sinirlilik hali ve yorgunluk belirtileri ile kendini belli eden bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın tedavisi sırasında daha çabuk etki almak için maden suyu, 1-2 kaşık yoğurt ve biraz yoğurt suyu ile yapılan ayran troid fonksiyonlarının düzenlenmesinde etkilidir.

Yoğurt Suyu Kan Şekerini Düzenler

Kan şekerini düzenleme özelliği bulunan yoğurt suyu, diyabet ve insülin direnci olan kişilere doğal bir ilaç niteliğindedir. Yoğurt suyu içine nane, kekik, pul biber gibi baharatlar da eklenerek tüketilebilir.

Yoğurt Suyu ile Cilt Lekelerinden Kurtulun

Cilt lekelerinin giderilmesinde yoğurt suyu kullanılabilir. Bunun için sabah ve akşamları lekeli bölgeye yoğurt suyu sürülebilir.

Yoğurt Suyunun Böbrek Taşlarına Etkisi

Yoğurt suyu, yoğun sıvı özelliği ile böbreklerin hızlı çalışmasını sağlayarak kum ya da taş oluşumunu engeller. Eğer böbreklerde önceden oluşan kum ya da taş varsa bunların dökülmesini sağlar.

Yoğurt Suyunun Faydaları

Yoğurt suyunun diğer faydaları;

Kansere karşı korur

Cilt yaşlanmasını önler

Yorgunluğa iyi gelir

Kan şekerini düzenler

idrar yollarını temizler

Karın şişliğine iyi gelir

Hazımsızlığa iyi gelir

Saç, diş ve kemiklerin güçlenmesini sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ